Inspiracje

ZAPRASZAMY NA NASZEGO BLOGA I FANPAGE NA FACEBOOK-U

http://krainafilcu.blogspot.com/https://www.facebook.com/KrainaFilcu

 

Wielkanocne dekoracje stworzone przez dzieci - zajączek z filcu.

Dziś pokażemy Wam fajny pomysł na wielkanocną dekorację stworzoną przez dzieci. Możecie wykonać ją nawet z najmłodszymi pociechami - nam pomagali niespełna 4 latek i 7 latek. Mówimy o zajączkach filcowych z rolek do papieru toaletowego. Wykonanie takiego zajączka jest bardzo proste i sprawi wielką frajdę najmłodszym. Wystarczy jedynie kilka elementów i piękny filcowy zajączek będzie gotowy.

 

 Co będzie nam potrzebne:
• rolka po papierze toaletowym,
• kolorowe arkusze filcu 2 mm – jest on potrzebny do oklejenia rolki i wykonania reszty elementów zajączka tj. uszy, nosek, wąsy, oczy,
filc sztywny np. 4mm,
klej Magic – najlepszy klej który połączy materiał z papierem; dzięki temu że staje się bezbarwny po wyschnięciu nie będzie go widać,
• Ołówek,
• Nożyczki.

Na samym początku trzeba odmierzyć odpowiednią wielkość filcu 2mm, tak aby dokładnie pokryła cała rolkę po papierze. Można sobie przyłożyć rolkę do materiału i pomóc sobie w odmierzeniu prawidłowej wielkości.Następnie wycinamy z filcu potrzebny kawałek.

Cały wycięty filc smarujemy dokładnie klejem i przykładamy rolkę papieru. Delikatnie ja rolujemy dzięki temu sama przyklei się do materiału.

Teraz tworzymy podstawę czyli nóżki zajączka . Odrysowujemy na filcu 4 mm sztywnym koło i dorysowujemy nóżki. Wycinamy.

Klejem smarujemy tylko miejsca w których będą stykały się nam elementy.

 

Na kolejnych arkuszach filcu rysujemy kolejne elementy naszego zająca czyli uszy, oczy i wąsy.

Gdy mamy wszystko wycięte zaczynamy przyklejać. Pamiętajcie klej magic jest naprawdę magiczny i nawet jeśli w trakcie klejenia widzicie że zostawia białe ślady po wyschnięciu nie będzie po nich śladu.

Jak widzicie zrobienie dekoracji wielkanocnej przez dzieci jest naprawdę proste, sprawia im dużo frajdy i absolutnie nie jest czasochłonne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl